Asla kurutmadan uyumayın « Güncel ve Son Dakika Haberleri

18 Haziran 2024 - 04:04

Asla kurutmadan uyumayın

Asla kurutmadan uyumayın
Son Güncelleme :

23 Mart 2023 - 2:11

1.777 Okunma

Saçlarınız Islakken Asla Uyumayın ÖYLE BİR ZARARI VARKİ:. Uykumuz geldiğinde nasılsa bir şey olmaz deyip ıslak saçla uyuyabiliyoruz. Fakat ıslak saçla uyumanın sağlığa çok büyük zararları var.Sadece soğuk algınlığı ya da zatürre gibi hastalıklar değil başka hastalıklara da sebep olur

Islak saçla yattığınızda sadece saçınız değil aynı zamanda yastığınız veya havlu da ıslak kalır. Islak kalan bu eşyalar bakteri üretmeye müsait hale gelir ve bu bakteriler de deriniz için enfeksiyon riski oluşturur. Baş ağrısı Uyku sırasında vücut ısısı yükselir. Ama ıslak kalan saçlardaki sıcaklık düşük kalacağı için ısı farkı ortaya çıkar ve bu fark da baş ağrısına neden olur Kas ağrısı En tehlikesi ise bu sıcaklık farkından kaynaklanan kas kasılmaları ve ağrıları kramplara ve hatta yüz felcine neden olabilir. Nadir de olsa bütün vücudu felç edip ölüm riski taşır.

Nemli kalan her şey gibi nemli saçlarla yatmanın da zararları vardır. Örneğin nemli veya ıslak saçlarla yattığınızda saç dipleri nemden dolayı iltihap oluşturabilir. Sadece nemli saçlarla yatmak değil nemli havluyla uzun süre durmak da aynı etkileri gösterir. Yapışan Saçlar Nemli ve ıslak saçlarla uyuduğunuzda saçlarınız yapışacaktır. Yapışan saçı ertesi gün kabartmak çok zor olur böylece şekilsiz bir saça sahip olursunuz. Kırılan Saçlar Saçlarınızın ıslak durduğu süre boyunca kırılmaya ve yıpranmaya daha meyillidir. Böylece saçlarınızın ıslak kalması saçlarınızı kıracaktır.